Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

У буферній зоні біля ЧНУ зводять будинок без дозволу ЮНЕСКО

Фото: fakty.cv.ua
Дозволи на будівництво містять вклеєний підпис заступника Мінкульту та не мають дати
Активіст Сніжана Афанасьєва на черговій сесії міської ради розповіла про незаконне будівництво на вулиці Йосипа Главки, 2, що у Чернівцях.

- Цей проект, погоджений чиновниками міської ради, перебуває в буферній зоні ЮНЕСКО. Згідно з вимогами конвенції, таке будівництво мають погоджувати зі штаб-квартирою організації. Проте нічого такого автори проекту не робили. Мало того, він не проходив громадських слухань, його не перевіряла інспекція архітектурно-будівельного контролю. І це попри чималу кількість звернень мешканців, - заявила С. Афанасьєва.

Активістка впевнена, що дозволи забудовнику видали неправомірно. Нібито цей проект має погодження у Міністерстві культури. Але документ має елементи підробки: у ньому не вказана дата, а підпис заступника міністра - приклеєний.

- Мінкульт погодив один проект, у містобудівному розрахунку вказано інший, а насправді будують взагалі третій. Міська влада відмовляється брати участьу вирішенні цього питання, - каже активістка. - Тому прийшла просити вас створити комісію. Як можна руйнувати будинок з історичною цінністю такою забудовою? Вона має цілу низку порушень, зокрема, недотримання пожежних відстаней. Ми маємо підозри щодо корупційної складової в цьому проекті.

Народні обранці підтримали створення відповідної комісії - "За” проголосували 36 присутніх.

- У цій проблемі не зміг розібратися навіть народний депутат Максим Бурбак, який живе навпроти цього будівництва. Тож прості депутати міської ради можуть виявитися і безсилими, - заявив депутат Володимир Бешлей. - Але ми наполягаємо, щоби комісію формували за участі депутатів різних фракцій, і без участі людей, що видають дозволи на будівництво. Інакше рішення на користь громади і здорового глузду буде приречене.

Міський голова погодився із тим, аби не включати чиновників, що видають дозволи, до складу комісії. Туди увійдуть народні обранці з різних фракцій. Також до складу зарахують і саму активістку Сніжану Афанасьєву.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж