Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

За рік рак виявили у більш як у двох тисяч буковинців

Фото: Kun.uz
У жінок найчастіше діагностують рак грудей, у чоловіків – легенів 
У Чернівецькій області щороку реєструють понад дві тисячі нових випадків онкозахворювань. Про це йдеться у повідомленніДепартаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.  

За інформацією головного лікаря Обласного клінічного онкологічного диспансеру Іллі Тащука, протягом 2017 року в області було зафіксовано 2207 вперше діагностованих хворих на рак, що склало 243 особи на 100 тисяч населення. Середньоукраїнський показник захворюваності традиційно є трохи вищим – 280-300 осіб на 100 тисяч населення.

– У структурі онкологічних захворювань переважають локалізації злоякісних новоутворень молочних залоз – серед жіночого населення та легенів – серед чоловічого. Торік було вперше виявлений 241 випадок раку молочних залоз, а також 232 випадки раку легень. Чималою також є кількість нововиявлених злоякісних утворень шлунково-кишкового тракту, – розповідає Ілля Вікторович. – В цілому на обліку в нашому закладі перебуває 20286 пацієнтів. Вони проліковані й вважаються практично здоровими. Це контингент накопичення, який щороку зростає в середньому на тисячу осіб.
Водночас, як відзначає фахівець, значної уваги заслуговує питання занедбаності онкологічних новоутворень.
– Найбільше стурбованості викликає занедбаність візуальних форм раку. Зокрема онкозахворювань ротової порожнини. У 2017 році в області було вперше діагностовано 35 випадків раку ротової порожнини, 65,7% яких виявленні вже у занедбаному стані. Більш пильної уваги медиків потребують й онкозахворювання молочної залози, де занедбаність складає 35%, – додає І. Тащук. – Кращим, у порівнянні з минулими роками, є виявлення раку шийки матки. Торік занедбаність цієї локалізації вдалось знизити з 25-28% до 19%. Решта ж напрямків потребує більш пильної уваги з боку медичних фахівців усіх рівнів надання медичної допомоги. Адже чим раніше хворобу виявлено, тим легше її лікувати і більше перспектив на повне одужання.
 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж