Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

ЖРЕПи саботують створення управлінських компаній, бо втрачають монополію - активіст

Такі зміни в законодавстві потрібно було ухвалювати ще 10 років тому, впевнений Дмитро Паладян Комунальні житлові ремонтно-експлуатаційні підприємства віджили своє і систему обслуговування будинків потрібно було змінювати, – впевнений громадський активіст Дмитро Паладян. Про це він заявив у програмі «Чернівці сьогодні» на телеканалі «Чернівецький промінь».
– Чи потрібні ЖРЕПи сьогодні – на це питання вже відповів законодавець. У 2015 році ухвалили Закон «Про особливості здійснення правовласності в багатоквартирних будинках». Тепер на всій території України повинні відбутися конкурси. Частково вони вже відбулися і в Чернівцях, – розповідає Дмитро Паладян.
 
На думку активіста, ЖРЕПи нині у дуже поганому стані. І на це є багато причин. Зокрема, надто низькі тарифи, а також неграмотне управління цими комунальними підприємствами. Це й призвело до реформування системи.
– Не можна однозначно негативно говорити про роботу ЖРЕПів. Адже на деяких конкурсах вигравали саме ремонтно-експлуатаційні підприємства. Серед них ті, хто якісно підготували документацію. Якщо з паперами було все гаразд, ЖРЕП не міг не виграти. Тільки він має досвід та приміщення на цій території, а також необхідну техніку, кваліфікованих людей і досвід у цій галузі. Відповідно, від початку, у ЖРЕПів були кращі умови, – каже Дмитро Паладян.

Але керівники і персонал деяких ЖРЕПів не змогли бодай нормально підготувати необхідні папери та правильно розрахувати тарифи, через що й програли конкурси. Зокрема, мова про  ЖРЕПи №9, 11, 17. Натомість ЖРЕПи № 4 та 6 у своїх конкурсах перемогли.
 
– Нині керівництво дев’ятого та одинадцятого ЖРЕПів саботують це рішення, не бажають підкорятися закону та розповсюджують неправдиву інформацію без реквізитів і вихідних даних замовника та видавця про те, що всі ці процеси незаконні. І внаслідок цього в місті буде тільки гірше. Але всі ми бачимо, що чимало ЖРЕПів зараз настільки жахливо обслуговують містян, що гірше вже бути не може. Але мені здається, цей закон запізнився років на 10. Цю реформу треба було проводити 10–15 років тому, бо ще тоді ці підприємства віджили, – каже активіст.
 
За словами пана Дмитра, ЖРЕПи були монополістами. Саме тому ніхто не бажав відмовлятися від звичної схеми, завдяки якій таке підприємство давало адмінресурс для міського голови та депутата від того чи іншого округу. Інакше б вони втратили вплив над цією територією. Зараз же галузь буде змінюватися на краще. Адже монополії не буде – мешканці самі обиратимуть управителя. скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж