Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Чернівчани платили ЖРЕПам за розцінками десятирічної давності

За утримання будинків чернівчани у будь-якому разі платили би більше Квартплата, яку донедавна ЖРЕПам перераховували містяни, у будь-якому разі піднялася б. Як повідомив у програмі«Чия правда?» громадський активістДмитро Паладян, останній затверджений тариф у Чернівцях сформували 2008 року. У нього, зокрема, закладали мінімальну заробітну плату ще на рівні 300 – 400 гривень, пальне – за ціною в 4 гривні за літр, всі розхідні матеріали, які також формували вартість послуги, також залежали від цін 2008 року. А сам тариф становив 80 – 90 копійок за квадратний метр.
 
– Тож, нині коли ЖРЕПи подавалися на конкурс, вони також вказували вищий тариф. Крім того, ЖРЕП є платником податку на додану вартість. Отже, кінцевий тариф міг підвищитися аж на 90%. Зараз за старим тарифом існувати неможливо. Тому комунальні підприємства нічого не виконують нині. Адже 95% доходу від квартплати мешканців покривали лише виплату зарплатні співробітникам та сплату податків, – каже Дмитро Паладян.
 
Це підтвердив і начальник ЖРЕПу №11 Віктор Гончар, який розповів, що його підприємство, коли подавалося на конкурс, збільшило плату за свої послуги на 70% – з однієї гривні до 1 гривні 70 копійок.
 
Водночас, спеціаліст відділу реформування та енергозбереження ДЖКГ Василь Яківців зазначив, що всі учасники подавали на конкурс ціну значно вищу ніж та, за якою донедавна платили мешканці.
 
– Рано чи пізно, незалежно від того, чи набрав би чинності відповідний закон, тарифи все одно повинні були зрости. Крім того, згідно конкурсною пропозицією, управитель зобов’язаний надавати не лише звичні послуги для ЖРЕПів, але й прибирання сходових клітин, підвалів, горищ тощо, – каже Василь Яківців.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж