Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

«Почав збирати, коли жив у Чернівцях»: пенсіонер колекціонує радянські презервативи та протизаплідні засоби

69-річний Роман Островський згадує, як купував презервативи в аптеці потайки від знайомих
69-річний Роман Островський збирає колекцію презервативів і протизаплідних засобів радянських часів. Про це пише Gazeta.ua.
 
Чоловік закінчив хімічний факультет Чернівецького державного університету. Одночасно вчився у Школі молодого журналіста. Працював на Чортківському районному радіо, потім учителював. Зараз — пенсіонер.
 
Збирати таку незвичну колекцію Роман Островський почав ще з молодих років.
 
— У радянські часи це була закрита тема. Почав купувати їх, коли жив у Чернівцях. Як заходив в аптеку, слідкував, чи поруч ніхто зі знайомих не стоїть. Та й до продавщиць треба було придивитися, бо старші могли засміяти. Одна мені казала: «Молодий, а таким займається». Тоді презерватив коштував 4 копійки, а хлібина — 16. Вони були не в усіх аптеках. Коли натрапляв, то брав із запасом, – розповідає колекціонер.
 
На початку 1980-х чоловік із родиною переїхав до Копичинців Гусятинського району на Тернопільщині. Викладав народознавство та етику і психологію сімейного життя для учнів 10-го класу.

— Останній предмет читав рік за офіційно затвердженою програмою, — розповідає Островський. — У ньому є тема «протизаплідні засоби». Ходив по всіх аптеках і купував усе, що тільки міг знайти. Згодилася і колекція презервативів, що мав удома. Показував учням і вчив, як правильно користуватися. Деякі школярки не соромилися, питали: «А коли будуть практичні заняття?».

Згадує, як показував учням діафільм «Азбука для двох».

— Отримали його з Москви 1985 року, — каже чоловік. — Там показували пози під час сексу. Стрічка всіх цікавила, бо цю тему в Радянському Союзі забороняли. Коли дізналася директор школи, сказала: «Батьки на вас написали скаргу». Відповів, що читаю предмет за планом, а діафільм отримав із Москви. Вона послала на кафедру психології педагогічного інституту: «Розкажіть, про що з дітьми на уроках розмовляєте, а вони нехай зроблять висновки». Після розмови вони написали рецензію: «Лекція актуальна. Побудована на наукових засадах. Відповідає сучасним вимогам». Після цього ніяких питань до мене не виникало.

Роман Карлович відкриває одну з пачок презервативів. Вони стали коричневими. Один розсипається на столі.

— Гума тримається 100 років. А від цієї лишився лише обідок, — говорить Роман Островський і витирає стіл серветкою. — В інших пачках презервативи ще не такі старі. Зберігаю їх між книжками. Раніше ховав там від сина, а тепер — від дружини. Каже мені: «Ти такий старий, тобі вже того треба?».
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж